Vishay CMF551R0000FKEK
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 1ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet5 页5 年前
Datasheet5 页11 年前
Datasheet5 页20 年前
element14 APAC
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
1,704
Authorized Distributors
6
Resistance
1 Ω
1 Ω
1 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Axial
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 1ohm, 250V, 1% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
RES, 1R, 0.5W, AXIAL, METAL FILM; Available until stocks are exhausted Alternatives available
Res, 1R, 1W, Axial, Metal Film Rohs Compliant: Yes |Vishay CPF11R0000FKEE6
Axial Axial Military MIL-R-10509/1RN60 0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm 0.25W 1/4W 1Ohms ±100ppm/C
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 1.1ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteWHA1R0FET
Fixed Resistor, Wire Wound, 0.5W, 1ohm, 0.7071V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
RESISTOR, METAL FILM, RES 1 OHMS, PWR-RTG 0.125 W, TOL 1%, AXIAL, BULK
CMF Series Ø 2.29 x 6.1 mm 0.5 W 1 Ohm ±1 % ±100 ppm/°C Metal Film Resistor
Res Metal Film 1 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Epoxy AXL Bulk
RESISTOR, METAL FILM, 1 OHM, 500mW, 1%
Axial Axial CMF 0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm 0.5W 1/2W 1Ohms ±100ppm/C