Vishay CMF5515R000FHEB
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 15ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
Farnell
Datasheet5 页5 年前
Datasheet5 页12 年前
element14 APAC
New Yorker Electronics
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+29.57%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
Stock
67,851
Authorized Distributors
6
Resistance
15 Ω
15 Ω
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 15ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 16.5ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 15ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNMF14FTC15R0
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 15.4ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 14.7ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
RESISTOR;METAL FILM;RES 15 OHMS;PWR-RTG 0.125 W;TOL 1%;AXIAL;TAPE & REEL
Res Metal Film 15 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±50ppm/C Epoxy AXL T/R
RES METAL FILM 15 OHM 1/2W +/-1% AXIAL
Axial Axial CMF 0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm 0.5W 1/2W 15Ohms ±50ppm/C
RESISTOR, METAL FILM, 15 OHM, 500 MW, 1%
METAL FILM RESISTOR, 15 OHM, 500 MW, 1%;; METAL FILM RESISTOR, 15 OHM, 500 MW, 1%; Resistance: 15ohm; Product Range: CMF Series; Power Rating: 500mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Resistor Case / Package: Axial Leaded; Voltage