Vishay CMF5515K000FHEK
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 15000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页5 年前
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.11%
Stock
11,440
Authorized Distributors
6
Resistance
15 kΩ
15 kΩ
15 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 7 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 15000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 14700ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 14.3kOhm 0.6W
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 16500ohm, 250V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.05W, 15400ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.05W, 14000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
CMF Series Ø 2.29 x 6.1 mm 0.5 W 15 kOhm ±1% ±50 ppm/°C Metal Film Resistor
RESISTOR;METAL FILM;RES 15 KILOHMS;PWR-RTG 0.125 W;TOL 1%;AXIAL;BULK
Res Metal Film 15K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±50ppm/C Epoxy AXL Bulk
RESISTOR, METAL FILM, 15KOHM, 500mW, 1%
Axial Axial CMF 0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm 0.5W 1/2W 15kOhms ±50ppm/C
RESISTOR, METAL FILM, 15KOHM, 500mW, 1%;; RESISTOR, METAL FILM, 15KOHM, 500mW, 1%; Resistance:15kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:500mW; Voltage Rating:250V; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; Mounting Type:Through Hole