Vishay CMF5038K300FHBF
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 38300ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
数据表和文档
备用零件
Price @ 1000
Stock
100
Authorized Distributors
1
Resistance
38.3 kΩ
38.3 kΩ
Mount
Through Hole
Case/Package
Axial
Axial
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2008-11-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 38300ohm, 250V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 38300ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 38300ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 37.4kOhm 0.6W
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 40200ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 39200ohm, 250V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Resistor,metal Film,383Kohms,200Wv,1+/-% Tol,-50,50Ppm-Tc |Vishay CMF5038K300FHBF
RES 38.3K OHM 1/4W 1% AXIAL
CMF-50 38.3K 1% T-2 B14