Vishay CMF2010K000JNEK
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 10000ohm, 500V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
数据表和文档
Newark
Datasheet5 页5 年前
Datasheet5 页11 年前
element14 APAC
Farnell
备用零件
Price @ 1000
Stock
480
Authorized Distributors
1
Resistance
10 kΩ
10 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Axial
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2009-09-25
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Stackpole ElectronicsRSMF1JT10K0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 10000ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSF1JB10K0
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 10000ohm, 223.6068V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE ConnectivitySBCHE510KJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 10000ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount, 3228
Stackpole ElectronicsRSF3JT10K0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 10000ohm, 800V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Yageo GroupFMP300JT-73-10K
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 10000ohm, 750V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
描述
Res Metal Film 10K Ohm 5% 1W ±200ppm/C Epoxy AXL Bulk
METAL FILM RESISTOR, 10KOHM, 1W, 5%
CMF-20 10K 5% T-00 EK e3