Vishay CCF0247K0JKR36
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 47000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
3 个月趋势:
-0.20%
备用零件
Price @ 1000
Stock
12,644
Authorized Distributors
2
Resistance
47 kΩ
47 kΩ
Mount
Through Hole
Case/Package
Metal
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
2 W
2 W
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 47000ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 47000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 47000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP2-1879353-6
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 47000ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR0204F47K
Res Metal Film 47K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
TE ConnectivityRR01J47KTB
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 47000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res Metal Film 47kOhm 5% 2W ±100ppm/°C Conformal Axial T/R
Resistor,metal Film,47Kohms,350Wv,5+/-% Tol,-100,100Ppm-Tc Rohs Compliant: No |Vishay CCF0247K0JKR36
47K¦¸ ¡À5% 2W ¡À100ppm/¡æ 10.8mm*32¦Ìm