Vishay BZX84C6V2-G3-08
Diode Zener Single 6.2V 5% 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页3 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+45.80%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
3D下载
Authorized Distributors
6
Case/Package
SOT-23-3
Zener Voltage
6.2 V
6.2 V
6.2 V
Tolerance
5 %
6 %
6 %
Power Dissipation
300 mW
300 mW
300 mW
Impedance
10 Ω
10 Ω
10 Ω
Max Reverse Leakage Current
3 µA
3 µA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-05-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
BZX84 Series 4.7 V 5 % 300 mW Surface Mount Small Signal Zener Diode - SOT-23-3
Diode Zener Single 4.7V 5% 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
Zener Diode, 4.7V V(Z), 5%, 0.5W, Silicon, Unidirectional