Vishay BZX84C6V2-E3-08
DIODE ZENER 6.2V 300MW SOT23-3 / Zener Diode 6.2 V 300 mW ±5% Surface Mount SOT-23-3
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页3 年前
ODG (Origin Data Global)
Newark
element14 APAC
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-88.53%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Authorized Distributors
6
Case/Package
SOT-23
SOT-23
Zener Voltage
6.2 V
6.2 V
6.2 V
Tolerance
5 %
6 %
6 %
Power Dissipation
300 mW
300 mW
300 mW
Impedance
10 Ω
10 Ω
10 Ω
Max Reverse Leakage Current
3 µA
3 µA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-03-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Tape & Reel (TR) ±5% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 900mV @ 10mA 5muA @ 4V 225mW 6.2V
Zener Diode, 6.2V V(Z), 5%, 0.225W, Silicon, Unidirectional, TO-236AB
AZ23-V-Series 5.6 V 300 mW Dual Small Signal Zener Diode - SOT-23-3