Vishay BZX84C43-E3-08
Diode Zener Single 43V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Production
价格与库存
DistributorSKUMinPkg
DigiKey112-BZX84C43-E3-08CT-ND3741Cut Tape
TTIBZX84C43-E3-08015KTape & Reel
16h
NewarkBZX84C43-E3-08015KCut Tape
AvnetBZX84C43-E3-08015K
4d
TTI EuropeBZX84C43-E3-08015KTape & Reel
16h
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页3 年前
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-13.09%
Stock
63,210
Authorized Distributors
6
Case/Package
SOT-23
SOT-23-3
SOT-23-3
Zener Voltage
43 V
43 V
43 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Dissipation
300 mW
250 mW
250 mW
Impedance
150 Ω
150 Ω
150 Ω
Max Reverse Leakage Current
50 nA
50 nA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-03-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Tape & Reel (TR) ±5% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 900mV @ 10mA 50nA @ 27.3V 225mW 39V
Zener Diode Single 47V 5% 170Ohm 300mW Automotive AEC-Q101 3-Pin SOT-23 T/R
Zener Diode Single 47V 6% 170Ohm 300mW Automotive AEC-Q101 3-Pin SOT-23 T/R
Diodes Inc.BZX84C39-7-F
BZX84C39 Series 350 mW 39 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-23
Diode Zener Dual Common Cathode 36V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Diodes Inc.AZ23C36-7-F
Zener Diode Dual Common Anode 36V 5% 90Ohm 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
描述
Zener Diode, 43V V(Z), 5%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
5% 50nA 43V 150¦¸ 300mW SOT-23-3 1.05mm
DIODE, ZENER, 43V, 0.3W, SOT-23-3; Zener Voltage Vz Typ:43V; Power Dissipation Pd:300mW; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:150°C; Diode Case Style:SOT-23; No. of Pins:3 ;RoHS Compliant: Yes