Vishay BZX84C2V7-E3-08
Zener Diode Single 2.7V 5% 100Ohm 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页3 年前
Newark
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+55.47%
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SOT-23-3
SOT-23
SOT-23
Zener Voltage
2.7 V
2.7 V
2.7 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Dissipation
300 mW
250 mW
250 mW
Impedance
100 Ω
100 Ω
100 Ω
Max Reverse Leakage Current
20 µA
20 µA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Diode Zener Single 2.4V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Diode Zener Single 2.4V 5% 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
BZX84 Series 2.4 V 50 uA 300 mW Small Signal Zener Diode - SOT-23-3
Diodes Inc.MMBZ5223B-7-F
MMBZ5223B Series 2.7 V 350 mW Surface Mount Zener Diode - SOT-23
Diodes Inc.MMBZ5226B-7-F
Zener Diode Single 3.3V 5% 28Ohm 350mW 3-Pin SOT-23 T/R / DIODE ZENER 3.3V 350MW SOT23-3
MMBZ Series 3 V 10 mA 350 mW Surface Mount Zener Diode - SOT-23
描述
Zener Diode, 2.7V V(Z), 5%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
ZENER DIODE, 0.3W, 2.7V, SOT-23; Zener Voltage Vz Typ: 2.7V; Power Dissipation Pd: 300mW; Diode Case Style: SOT-23; Zener Tolerance ±: 5%; No. of Pins: 3Pins; Operating Temperature Max: 150°C; Product Range: BZX84 Series; Autom