Vishay BZX84C10-G3-08
Diode Zener Single 10V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
数据表和文档
3 个月趋势:
+72.60%
Authorized Distributors
6
SOT-23-3
SOT-23
SOT-23
Zener Voltage
10 V
10 V
10 V
Tolerance
5 %
6 %
6 %
Power Dissipation
300 mW
350 mW
350 mW
Impedance
20 Ω
20 Ω
20 Ω
Max Reverse Leakage Current
200 nA
200 nA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
相关零件
onsemiBZX84-C10
BZX84C Series 350 mW 10 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-23-3
BZX84C Series 11 V 300 mW Surface Mount Voltage Regulator Diode - SOT-23A-3
Diode Zener Single 11V 5% 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
Diodes Inc.AZ23C11-7-F
AZ23C11 Series 11 V 300 mW Dual Surface Mount Zener Diode - SOT-23
Diodes Inc.MMBZ5240B-7-F
MMBZ5240B-7 Series 10 V 10 mA 350 mW Surface Mount Zener Diode - SOT-23
Diode Zener Single 8.2V 5% 500mW 3-Pin SOT-23 T/R
描述
Zener Diode, 10V V(Z), 5%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
Zener Diode Sot23 |Vishay BZX84C10-G3-08
5% 200nA 10V 20¦¸ 300mW SOT-23-3 3.1mm*1.43mm*1.15mm