Vishay BZX84B8V2-G3-08
Diode Zener Single 8.2V 2% 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
数据表和文档
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Authorized Distributors
5
Zener Voltage
8.2 V
8.2 V
8.2 V
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Dissipation
300 mW
300 mW
300 mW
Impedance
15 Ω
80 Ω
80 Ω
Max Reverse Leakage Current
700 nA
700 nA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
Introduction Date2013-05-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Diode Zener Single 9.1V 2% 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
Small Signal Zener Diode Zener Diode, 6.8V V(Z), 2%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
Diode Zener Single 6.8V 2% 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
NXP SemiconductorsPZM9.1NB2,115
Zener Diode, 9.1V V(Z), 2.1%, 0.3W, Silicon, Unidirectional, TO-236
Diodes Inc.DDZX8V2C-7
Zener Diode, 8.2V, 0.3W, Sot-23 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. DDZX8V2C-7
描述
Automotive AEC-Q101 Tape & Reel (TR) ±2% Surface Mount Zener Diode 700nA @ 5V 300mW 8.2V 15Ohm
Zener Diode Sot23 |Vishay BZX84B8V2-G3-08
2% 700nA 8.2V 15¦¸ 300mW SOT-23-3 3.1mm*1.43mm*1.15mm