Vishay BZX84B3V3-E3-08
Zener Diode Single 3.3V 2% 95Ohm 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页3 年前
ODG (Origin Data Global)
Future Electronics
HQonline
库存历史记录
3 个月趋势:
-48.98%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SOT-23-3
SOT-23
SOT-23
Zener Voltage
3.3 V
3.3 V
3.3 V
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Dissipation
300 mW
Impedance
95 Ω
95 Ω
95 Ω
Max Reverse Leakage Current
5 µA
5 µA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-03-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
LTB Date2023-10-05
LTD Date2024-04-05
相关零件
Diode Zener Single 3.3V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Diode Zener Single 3.6V 2% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Small Signal Zener Diode Zener Diode, 3V V(Z), 2%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
Diodes Inc.AZ23C2V7-7-F
AZ32C2V7 Series 300 mW 2.7 V Dual Surface Mount Zener Diode - SOT-23
Diodes Inc.MMBZ5226B-7-F
Zener Diode Single 3.3V 5% 28Ohm 350mW 3-Pin SOT-23 T/R / DIODE ZENER 3.3V 350MW SOT23-3
Diode Zener Single 10V 5% 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
描述
Zener Diode, 3.3V V(Z), 2%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
Zener Diode Sot23 |Vishay BZX84B3V3-E3-08
2% 5¦ÌA 3.3V 95¦¸ 300mW SOT-23-3 3.1mm*1.43mm*1.15mm
Zener Diodes 3.3Volt 0.35Watt 2%