Vishay BZX384C8V2-E3-08
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 8.2V V(Z), 5%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
Production
价格与库存
DistributorSKUMinPkg
TTIBZX384C8V2-E3-08015KTape & Reel
8h
NewarkBZX384C8V2-E3-08015KTape & Reel
AvnetBZX384C8V2-E3-08015K
3d
TTI EuropeBZX384C8V2-E3-08015KTape & Reel
9h
TTI AsiaBZX384C8V2-E3-08-联系方式
22h
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页8 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-97.90%
Case/Package
SOD-323-2
SOD-323-2
Zener Voltage
8.2 V
8.2 V
8.2 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Dissipation
200 mW
200 mW
200 mW
Impedance
15 Ω
15 Ω
15 Ω
Max Reverse Leakage Current
700 nA
700 nA
Forward Voltage
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 9.1V V(Z), 5%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
BZX384 Series 9.1 V ±5 % 200 mW Surface Mount Zener Diode - SOD-323
Zener Diode, 6.8V V(Z), 5%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
Diodes Inc.MMSZ5240BS-7-F
SURFACE MOUNT ZENER DIODE Zener Diode, 10V V(Z), 5%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
Diodes Inc.MMSZ5237BS-7-F
Zener Diode, 8.2V, 0.2W, Sod-323 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. MMSZ5237BS-7-F
Zener Diode, 7.5V, 0.2W, Sod-323 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. MMSZ5236BS-7-F
描述
Zener Diode Sod323 |Vishay BZX384C8V2-E3-08
5% 700nA 8.2V 15¦¸ 200mW SOD-323 2.85mm*1.5mm*1.15mm