Vishay BZX384C43-E3-08
Diode Zener Single 43V 5% 200mW 2-Pin SOD-323 T/R
数据表和文档
Upverter
3 个月趋势:
-0.47%
Stock
45,492
Authorized Distributors
6
Zener Voltage
43 V
43 V
43 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Dissipation
200 mW
200 mW
200 mW
Impedance
150 Ω
150 Ω
150 Ω
Max Reverse Leakage Current
50 nA
50 nA
Introduction Date2013-03-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Zener Diode, 39V V(Z), 5%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
Zener Diode, 47V V(Z), 5%, 0.2W, Silicon, Unidirectional |Vishay BZX384C47-G3-08
BZX384 Series 4.7 V ±5 % 200 mW Surface Mount Zener Diode - SOD-323
Diodes Inc.MMSZ5258BS-7-F
Diode Zener Single 36V 5% 200mW Automotive 2-Pin SOD-323 T/R
Diodes Inc.MMSZ5259BS-7-F
Diode Zener Single 39V 5% 200mW 2-Pin SOD-323 T/R
Zener Diode, 33V, 0.2W, Sod-323 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. MMSZ5257BS-7-F
描述
Zener Diode, 43V V(Z), 5%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
Zener Diode Sod323 |Vishay BZX384C43-E3-08
5% 50nA 43V 150¦¸ 200mW SOD-323 2.85mm*1.5mm*1.15mm