Vishay BZX384C2V4-G3-08
Tape & Reel (TR) ±5% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 50muA @ 1V 200mW 2.4V 100Ohm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页5 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-22.53%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SOD-323-2
SOD-323-2
Zener Voltage
2.4 V
2.4 V
2.4 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Dissipation
200 mW
200 mW
200 mW
Impedance
40 Ω
100 Ω
100 Ω
Max Reverse Leakage Current
50 µA
50 µA
Forward Voltage
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Automotive AEC-Q101 Tape & Reel (TR) ±4% Surface Mount Zener Diode 50muA @ 1V 200mW 3V 120Ohm
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 2V V(Z), 4.27%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
Zener Diode, 2.2V V(Z), 4.1%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
Diodes Inc.MMSZ5225BS-7-F
MMSZ5225BS Series 200 mW 3 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOD-323
Diodes Inc.MMSZ5221BS-7-F
Zener Diode, 2.4V, 0.2W, Sod-323 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. MMSZ5221BS-7-F
DIODE ZENER 2.7V 200MW SOD323 / Zener Diode Single 2.7V 5% 30Ohm 200mW 2-Pin SOD-323 T/R
描述
Zener Diode, 2.4V V(Z), 5%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
Zener Diode Single 2.4V 5% 70Ohm 200mW 2-Pin SOD-323 T/R
Zener Diode Sod323 |Vishay BZX384C2V4-G3-08
ZENER DIODE 2.4V 5% 70 OHM 2-PIN SOD-323
5% 50¦ÌA 2.4V 100¦¸ 200mW SOD-323 2.85mm*1.5mm*1.15mm