Vishay BZX384C22-E3-18
Diode Zener Single 22V 5% 200mW 2-Pin SOD-323 T/R
数据表和文档
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
93,065
Zener Voltage
22 V
22 V
22 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Dissipation
200 mW
200 mW
200 mW
Impedance
55 Ω
55 Ω
55 Ω
Max Reverse Leakage Current
50 nA
50 nA
Introduction Date2013-03-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
BZX384 Series 20 V ±5 % 200 mW Surface Mount Zener Diode - SOD-323
BZX384 Series 200 mW 18 V 50 nA SMT Small Signal Zener Diode - SOD-323
Tape & Reel (TR) ±5% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 50nA @ 16.8V 200mW 24V 70Ohm
Diodes Inc.DDZ9707S-7
DDZ9707S Series 20 V 200 mW Precision Zener Diode Surface Mount - SOD-323
Diodes Inc.DDZ9711S-7
Diode Zener Single 27V 5% 200mW 2-Pin SOD-323 T/R
Diodes Inc.MMSZ5251BS-7-F
Zener Diode, 22V, 0.2W, Sod-323 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. MMSZ5251BS-7-F
描述
Zener Diode, 22V V(Z), 5%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
Zener Diode Sod323 |Vishay BZX384C22-E3-18
5% 50nA 22V 55¦¸ 200mW SOD-323 2.85mm*1.5mm*1.15mm