Vishay BZX384C10-E3-08
Zener Diode, 10V V(Z), 5%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页8 年前
Newark
HQonline
库存历史记录
3 个月趋势:
-19.94%
Authorized Distributors
6
Zener Voltage
10 V
10 V
10 V
Tolerance
5 %
6 %
6 %
Power Dissipation
200 mW
200 mW
200 mW
Impedance
20 Ω
20 Ω
20 Ω
Max Reverse Leakage Current
200 nA
100 nA
100 nA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-03-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Diodes Inc.MMSZ5240BS-7-F
SURFACE MOUNT ZENER DIODE Zener Diode, 10V V(Z), 5%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
DIODE ZENER 11V 200MW SOD323 / Zener Diode 11 V 200 mW ±5% Surface Mount SOD-323
Diode Zener Single 11V 5% 200mW Automotive 2-Pin SOD-323 T/R
Tape & Reel (TR) ±5% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 100nA @ 8V 200mW 11V 20Ohm
Diodes Inc.MMSZ5241BS-7-F
Zener Diode Sod323 T&r 3K Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. MMSZ5241BS-7-F
Zener Diode Single 12V 5% 30Ohm 200mW 2-Pin SOD-323 T/R / DIODE ZENER 12V 200MW SOD323
描述
ZENER DIODE SOD323
Zener Diode Sod323 |Vishay BZX384C10-E3-08
5% 200nA 10V 20¦¸ 200mW SOD-323 2.85mm*1.5mm*1.15mm
Zener Diodes 10 Volt 0.2W 5%