Vishay BZX384B8V2-E3-18
Zener Diode, 8.2V V(Z), 2%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页8 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-86.61%
Stock
43,393
Authorized Distributors
5
Zener Voltage
8.2 V
8.2 V
8.2 V
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Dissipation
200 mW
200 mW
200 mW
Impedance
15 Ω
15 Ω
15 Ω
Max Reverse Leakage Current
700 nA
700 nA
Forward Voltage
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-03-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
DIODE ZENER 9.1V 200MW SOD323 / Zener Diode 9.1 V 200 mW ±2% Surface Mount SOD-323
Zener Diode, 9.1V V(Z), 2%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
Tape & Reel (TR) ±2% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 500nA @ 6V 200mW 9.1V 15Ohm
Diodes Inc.UDZ8V2B-7
Zener Diode, 8.2V V(Z), 2.08%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
Diodes Inc.UDZ7V5B-7
Zener Diode, 7.5V, 0.2W, Sod-323 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. UDZ7V5B-7
Diodes Inc.UDZ6V8B-7
Zener Diode, 6.8V V(Z), 2.06%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
描述
ZENER DIODE SOD323
Zener Diode Sod323 |Vishay BZX384B8V2-E3-18
2% 700nA 8.2V 15¦¸ 200mW SOD-323