Vishay BZT03C12-TR
BZT03 Series 3.25 W 12 V Through Hole Zener Diode - SOD-57
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet4 页6 年前
IHS
element14 APAC
_legacy Avnet
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-14.91%
备用零件
Price @ 1000
Stock
77,180
Authorized Distributors
6
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
SOD
Zener Voltage
12 V
12 V
Tolerance
Power Dissipation
1.3 W
1.3 W
Impedance
7 Ω
7 Ω
Max Reverse Leakage Current
3 µA
3 µA
Forward Voltage
1.2 V
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, Unidirectional, 1 Element, Silicon
VishayZPY12-TAP
ZENER DIODE Zener Diode, 12V V(Z), 5.39%, 1.3W, Silicon, Unidirectional, DO-41
onsemiBZX85C12
Zener Diode, 12V V(Z), 5%, 1W, Silicon, Unidirectional, DO-204AL
Zener Diode Single 11V 5% 8Ohm 1300mW Automotive 2-Pin DO-41 Ammo
onsemiBZX85C10
Zener Diode, 10V V(Z), 5%, 1W, Silicon, Unidirectional, DO-204AL
onsemiBZX85C9V1
BZX85C Series 1 W 9.1 V 200 mA Through Hole Zener Diode - DO-41
描述
DIODE, ZENER, 12V, 1.3W; Zener Voltage Vz Typ:12V; Diode Case Style:SOD-57; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Device Marking:BZT03-C12; Diode Type:Zener; External Diameter:3.81mm; External Length / Height:4.57mm; Forward Current If Max:500mA; Package / Case:SOD-57; Power Dissipation Max:1.3W; Power Dissipation Ptot Max:3.25W; Resistance Rz:7ohm; Termination Type:Axial Leaded; Test Current:50mA; Tolerance:5%; Zener Current:50mA