Vishay BZM55C3V9-TR
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 3.9V V(Z), 5.13%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
数据表和文档
Farnell
Datasheet7 页7 年前
Datasheet7 页9 年前
IHS
Newark
_legacy Avnet
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-20.07%
Introduction Date1999-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 3.6V V(Z), 5.56%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 3.6V V(Z), 2.22%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
Zener Diode, single, Two Terminal,3.3V V(Z),2%,melf-1.9 |Vishay BZM55B3V3-TR3
描述
BZM55C3V9-TR ZENER DIODE, 3.9V 5% 500 MW SMT 2-PIN MICROMELF
ZENER DIODE; Zener Voltage Typ, Vz:4.1V; Power Dissipation, Pd:500mW; Termination Type:SMD; Package/Case:MicroMELF; Leaded Process Compatible:Yes; Peak Reflow Compatible (260 C):Yes; Vz Test Current, Izt:5mA ;RoHS Compliant: Yes