Vishay BZM55C3V6-TR
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 3.6V V(Z), 5.56%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet7 页7 年前
Datasheet7 页12 年前
Datasheet8 页20 年前
IHS
TME
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-40.90%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date1999-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 3.6V V(Z), 2.22%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 3.9V V(Z), 5.13%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
Zener Diode, single, Two Terminal,3.3V V(Z),2%,melf-1.9 |Vishay BZM55B3V3-TR3
描述
DIODE ZENER 3.6V 500MW MICROMELF / Zener Diode 3.6 V 500 mW Surface Mount MicroMELF
BZM55 Series 3.6 V 2 µA 500 mW SMT Small Signal Zener Diode - MicroMELF
BZM55C3V6-TR ZENER DIODE, 3.6V 6% 500 MW SMT 2-PIN MICROMELF
Zener Diode; Zener Voltage Typ, Vz:3.6V; Power Dissipation, Pd:500mW; Package/Case:MicroMELF; Breakdown Voltage Max:3.8V; Leaded Process Compatible:Yes; Peak Reflow Compatible (260 C):Yes; Vz Test Current, Izt:5mA ;RoHS Compliant: Yes