Vishay BZM55B36-TR
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 36V V(Z), 1.94%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页7 年前
TME
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
3 个月趋势:
+0.00%
Introduction Date2000-12-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Zener Diode Single 36V 6% 80Ohm 500mW Automotive 2-Pin MicroMELF T/R
Zener Diode Single 33V 2% 80Ohm 500mW Automotive 2-Pin MicroMELF T/R
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 27V V(Z), 7.04%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
描述
Zener Diode Single 36V 2% 80Ohm 500mW Automotive 2-Pin MicroMELF T/R
BZM55B36-TR ZENER DIODE, 36V 2% 500 MW SMT 2-PIN MICROMELF