Vishay BZM55B33-TR
Zener Diode Single 33V 2% 80Ohm 500mW Automotive 2-Pin MicroMELF T/R
数据表和文档
Newark
Datasheet7 页7 年前
Datasheet7 页12 年前
_legacy Avnet
TME
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-37.39%
Introduction Date2000-12-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Zener Diode, single, Two Terminal,33V V(Z),6%,melf-1.9 |Vishay BZM55C33-TR3
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 27V V(Z), 7.04%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
Zener Diode, single, Two Terminal,27V V(Z),7%,melf-1.9 |Vishay BZM55C27-TR3
描述
Zener Diode, 33V V(Z), 2%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
BZM55B Series 33 V 500 mW Surface Mount Voltage Regulator Diode - MICRO-MELF
BZM55B33-TR ZENER DIODE, 33V 2% 500 MW SMT 2-PIN MICROMELF