Vishay BZM55B15-TR
DIODE ZENER 15V 500MW MICROMELF / Zener Diode 15 V 500 mW Surface Mount MicroMELF
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页7 年前
Newark
_legacy Avnet
TME
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.14%
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2000-12-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Zener Diode, single, Two Terminal,15V V(Z),4.7%,melf-1.9 |Vishay BZM55C15-TR3
Zener Diode Single 13V 2% 26Ohm 500mW Automotive 2-Pin MicroMELF T/R
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 13V V(Z), 6.42%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
描述
ZENER DIODE, AUTO, 15V, MICROMELF; Zener Voltage Vz Typ: 15V; Power Dissipation Pd: 500mW; Diode Case Style: MicroMELF; Zener Tolerance ±: 2%; No. of Pins: 2Pins; Operating Temperature Max: 175°C; Product Range: BZM55 Series; A
Zener Diode; Zener Voltage Typ, Vz:15V; Power Dissipation, Pd:500mW; Diode Case Style:MicroMELF; No. of Pins:2; Leaded Process Compatible:Yes; Package/Case:MicroMELF; Peak Reflow Compatible (260 C):Yes; Mounting Type:Surface Mount ;RoHS Compliant: Yes