Vishay BZM55B13-TR
Zener Diode Single 13V 2% 26Ohm 500mW Automotive 2-Pin MicroMELF T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet7 页7 年前
Datasheet7 页12 年前
Datasheet8 页20 年前
_legacy Avnet
TME
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2000-12-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 13V V(Z), 6.42%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
VISHAY SEMICONDUCTOR BZM55C12-TR Zener Single Diode, 12 V, 500 mW, MicroMELF, 5 %, 2, 175 C
Zener Diode Single 11V 5% 20Ohm 500mW Automotive 2-Pin MicroMELF T/R
描述
BZM55B13-TR ZENER DIODE, 13V 2% 500 MW SMT 2-PIN MICROMELF
ZENER DIODE 13V 2% 26 OHM 2-PIN MICRO-MELF
100nA 13V 110¦¸ 500mW MICRO-MELF 2mm*1.2mm*1.2mm
Zener Diode; Zener Voltage Typ, Vz:13V; Power Dissipation, Pd:500mW; Diode Case Style:MicroMELF; No. of Pins:2; Leaded Process Compatible:Yes; Package/Case:MicroMELF; Peak Reflow Compatible (260 C):Yes; Mounting Type:Surface Mount ;RoHS Compliant: Yes