Vishay BZG03C22-M3-08
Zener Diode, 22V V(Z), 5.67%, 1.25W, Silicon, Unidirectional, DO-214AC
EOL
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页6 年前
TME
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-19.90%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Vishay BZG03C22-M3-08 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
31,989
Authorized Distributors
6
Impedance
Max Reverse Leakage Current
Forward Voltage
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2017-11-01
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2026-05-28
LTD Date2026-11-28
描述
Zener Diode 22V 1.25W ±5.68% Surface Mount DO-214AC (SMA)
Zener Diode Single 22V 6% 15Ohm 3000mW 2-Pin SMA T/R
Zener Diode Do214 |Vishay BZG03C22-M3-08
DIODE ZENER 22V 1.25 VA DO214AC
5.68% 1¦ÌA 22V 15¦¸ 3W SMA(DO-214AC) 5.5mm*2.8mm*2.3mm