Vishay BFC238580222
Film Capacitor, Polypropylene, 2000V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.0022uF, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet15 页11 年前
Datasheet15 页11 年前
Farnell
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.02%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2009-02-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupR75UI12204040J
Film Capacitor, Polypropylene, 2000V, 5% +Tol, 5% -Tol, -200+/-100Ppm/Cel Tc, 0.0022Uf, Through
Yageo GroupR73TI12204000J
Film Capacitor, Polypropylene, 1600V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.0022uF, Through Hole Mount
EPCOS B32671L1222J CAPACITOR POLYPROPYLENE PP FILM, 2200PF, 600VAC, 5%, RADIAL
Yageo GroupR76UI12204030J
描述
Cap Film 0.0022uF 2000V PP 5% (17.5 X 5 X 11mm) Radial 15mm 110°C Loose in Box
Avnet Japan
CAP FILM 2200PF 5% 2KVDC RADIAL
MKP 0.0022uF ±5% 2000Vdc P15mm e3
2.2nF ¡À5% , 15mm 2KV 700V 17.5mm*5mm*11mm
MKP 0,0022 µF ±5 % 2000 Vdc Pitch 15mm
CAPACITOR, MKP, 2.2NF, 2000V, 5%; Capacitor Dielectric Type:Polypropylene (PP); Capacitance:2200pF; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:2kV; Life Time @ Temperature:2000 hours @ 105°C; Capacitor Case Style:Radial Leaded; Capacitor Mounting:Through Hole; Lead Spacing:15mm; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; External Depth:5mm; External Length / Height:11mm; External Width:18mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:110°C; Operating Temperature Min:-55°C; Package / Case:Radial; Series:MKP 385; Terminal Type:Radial Leaded; Termination Type:Radial Leaded; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VAC:700V; Voltage Rating VDC:2000V