Vishay BFC237076334
Cap Film 0.33uF 63V PET 5% (7.2 X 3.5 X 8mm) Radial 5.08mm Ammo Pack
数据表和文档
IHS
Datasheet18 页3 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
3 个月趋势:
-21.07%
Stock
40,118
Authorized Distributors
6
Capacitance
330 nF
330 nF
330 nF
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
10 %
5 %
5 %
Termination
Height - Seated (Max)
8.001 mm
8.001 mm
8.001 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2005-11-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Film Capacitor, Polyester, 63V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.33uF, Through Hole Mount
Cap Film 0.33uF 63V PET 10% (7.5 X 4.5 X 9.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 5mm 100C Bulk
Yageo GroupR82DC3330DQ60J
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 63V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.33Uf, Through Hole Mount
Yageo GroupR82DC3330AA60K
Film Capacitor, 0.33 uF, 40 V, 63 V, ± 10%, Metallized PET Stacked, Radial Box - 2 Pin
描述
Film Capacitor, Polyester, 63V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.33uF, Through Hole Mount
Radial FILM CAPACITOR MKT370 63V 0.33muF ±5% 0.283Lx0.138W 7.20mmx3.50mm
Radial Metallized Polyester Film Capacitor Potted FILM CAPACITOR
MKT370 Series 63 V 0.33 uF ±5% Radial Metalized Polyester Film Capacitor
CAP, 0.33UF, 63V, FILM, RADIAL; Dielectric Type: Metallized PET; Capacitor Case / Package: Radial Box - 2 Pin; Capacitance: 0.33µF; Capacitance Tolerance: ± 5%; Voltage(AC): 40V; Voltage(DC): 63V; Capacitor Mounting: Through Ho
CAPACITOR POLYESTER 0.33UF, 63V, RADIAL; Capacitor Dielectric Type:Polyester; Capacitance:0.33µF; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:63VDC; Series:MKT370; Capacitor Case Style:Radial; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: Yes