Vishay BFC237036682
Film Capacitor, Polyester, 250V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.0068uF, Through Hole Mount
数据表和文档
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
3,382
Authorized Distributors
4
Capacitance
6.8 nF
6.8 nF
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
Tolerance
5 %
5 %
Termination
Height - Seated (Max)
6.5024 mm
6.5024 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2005-11-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Metallized Polyester Capacitors (MKT), 0.0068uF, 250V DC, 2.5mm(W) x 6.5mm(H) x 7.3mm(L)
Cap Film 1uF 100V PET 10% (18 X 5 X 10.5mm) Radial 15mm 125°C Ammo Pack
Cap Film 0.0068uF 100V PET 5% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial 5mm 125C Automotive Bulk
Film Capacitor, Polyester, 400V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.0068uF, Through Hole Mount
Cap Film 0.0068uF 250V PET 10% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial 5.08mm Loose in Box
描述
Radial Metallized Polyester Film Capacitor Potted FILM CAPACITOR
Cap Film 0.0068uF 250V PET 5%( 7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 5.08mm 105C Automotive Ammo
CAPACITOR POLYESTER 6800PF, 250V, RADIAL; Capacitor Dielectric Type:Polyester; Capacitance:0.0068µF; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:250VDC; Series:MKT370; Capacitor Case Style:Radial; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: Yes