Vishay BFC237021334
Cap Film 0.33uF 100V PET 10% (7.2 X 4.5 X 9mm) Radial 5.08mm Loose in Box
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet18 页3 年前
Newark
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.32%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Vishay BFC237021334 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
36,551
Authorized Distributors
6
Capacitance
330 nF
330 nF
Dielectric
PET
PET
Mount
Through Hole
Radial, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
Termination
Height - Seated (Max)
8.9916 mm
8.9916 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2008-12-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Capacitor, met Polyester (Mylar),0.33Uf,100Vdc,10-% Tol,10+% Tol |Epcos B32520C1334K189
Cap Film 0.33uF 100V PET 10% (7.2 X 3.5 X 8mm) Radial 5mm 125C Ammo Pack
Cap Film 0.33uF 100V PET 10% (7.3 X 3.5 X 8mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive T/R
Cap Film 0.33uF 100V PET 10% (12.5 X 4 X 10mm) Radial 10mm Loose in Box
Film Capacitor, Polyester, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.33uF, Through Hole Mount, 4120
Film Capacitor, Polyester, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.33uF, Through Hole Mount
描述
Radial FILM CAPACITOR MKT370 63V 0.33muF ±10% 0.283Lx0.177W 7.20mmx4.50mm
Radial Metallized Polyester Film Capacitor Potted FILM CAPACITOR
CAPACITOR, 0.33UF, 100V; Capacitor Dielectric Type:Polyester (PET); Capacitance:0.33µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:100V; Life Time @ Temperature:2000 hours @ 85°C; Capacitor Case Style:Radial Leaded; Capacitor Mounting:Through Hole; Lead Spacing:5mm; Operating Temperature Range:-55°C to +100°C; Climatic Category:55/100/56; External Depth:4.5mm; External Length / Height:9mm; External Width:7.2mm; Lead Diameter:0.5mm; Lead Length:4mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:100°C; Operating Temperature Min:-55°C; Package / Case:Radial; Power Factor:0.01; Terminal Type:Radial Leaded; Termination Type:Radial Leaded; Tolerance +:10%; Tolerance -:10%; Voltage Rating VAC:63V; Voltage Rating VDC:100V