Vishay AZ23C6V2-V-GS08
Zener Diode Dual Common Anode 6.2V 5% 10Ohm 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet8 页14 年前
Datasheet8 页13 年前
element14 APAC
Farnell
Future Electronics
_legacy Avnet
备用零件
Price @ 1000
Stock
246
Authorized Distributors
0
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SOT-23
SOT-23
Zener Voltage
6.2 V
6.2 V
6.2 V
Tolerance
5 %
5 %
Power Dissipation
300 mW
300 mW
300 mW
Impedance
10 Ω
10 Ω
10 Ω
Max Reverse Leakage Current
100 nA
100 nA
Forward Voltage
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2005-03-10
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2013-09-11
LTD Date2014-03-11
相关零件
DIODE, ZENER, VR 6.2V, IF 10MA, PKG SOT-23 (TO-236),VF 0.9V, CJ 185PF, TJ +150DEGC
Tape & Reel (TR) ±6% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 900mV @ 10mA 5mA 225mW 6.2V
Tape & Reel (TR) ±6% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 900mV @ 10mA 3muA @ 4V 225mW 6.2V
Diodes Inc.BZX84C6V2-7-F
BZX84C6V2 Series 350 mW 6.2 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-23
BZX84 Series 5.1 V ± 6 % 300 mW Surface Mount Small Signal Zener Diode -SOT-23-3
DIODE, ZENER, 6.8V, 0.3W, SOT-23-3; Zener Voltage Vz Typ:6.8V; Power Dissipation
描述
AZ23 Series 300 mW 6.2 V Surface Mount Small Signal Zener Diode - SOT-23
ZENER-DIODE 0.3W, COMMON ANODE, 5%, SOT-23<AZ
Zener Diode, 6.2V V(Z), 6.45%, 0.3W, Silicon, Unidirectional