Vishay ALSR0510K00JE12
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 10000ohm, 223.6068V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
RS (Formerly Allied Electronics)
Factory Futures
库存历史记录
3 个月趋势:
-14.59%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
21,922
Authorized Distributors
6
Resistance
10 kΩ
10 kΩ
10 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Ceramic
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
5 W
5 W
5 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Ohmite25J10KE
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 10000ohm, 330V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite25J10K
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 10000ohm, 330V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
ALSR FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±30ppm/C 10kOhm 3W
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 9000ohm, 212.132V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 11000ohm, 234.5208V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite20J10KE
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 10000ohm, 720V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
描述
Axial FIXED RESISTOR ALSR 0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm 5W 10kOhm ±30ppm/C
Res Wirewound 10K Ohm 5% 5W ±30ppm/C Silicone AXL Bulk
10K¦¸ ¡À5% 5W ¡À30ppm/¡æ 22.23mm*7.92mm