Vishay ALSR05100R0JE12
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 100ohm, 22.3607V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
RS (Formerly Allied Electronics)
Factory Futures
库存历史记录
3 个月趋势:
-99.09%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
191
Authorized Distributors
4
Resistance
100 Ω
100 Ω
100 Ω
Mount
Through Hole
Case/Package
Axial
Ceramic
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
5 W
5 W
5 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2012-08-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Ohmite25J100E
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 100ohm, 330V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite23J100E
RESISTOR, 100 OHM, 3 WATT, FIXED, AXIAL, WIREWOUND, +-5% TOLERANCE, RoHS COMPLIANT
ALSR FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±30ppm/C 100Ohm 3W
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 100ohm, 17.321V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite23J100
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 100ohm, 135V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 100ohm, 31.6228V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Axial FIXED RESISTOR ALSR 0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm 5W 100Ohm ±30ppm/C
Res Wirewound 100 Ohm 5% 5W ±30ppm/C Silicone AXL Bulk
RES 100 OHM 5W 5% AXIAL
ALSR05 100 5% E12 e3