Vishay AC05000001800JAC00
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 180ohm, 5% +/-Tol, 80ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet12 页5 年前
Datasheet9 页10 年前
Datasheet9 页11 年前
IHS
HQonline
Farnell
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
-52.88%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
相关零件
VISHAY AC03000001800JAC00 Through Hole Resistor, 180 ohm, Axial Leaded, 3 W,5%, AC Series
TE ConnectivityER74180RJT
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 180ohm, 100V, 5% +/-Tol, 0, 60ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 180ohm, 120V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX1SJ180R
Through Hole Resistor, Rox Series, 180 Ohm, 1 W, 5%, 350 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
TE Connectivity1-1625890-7
Through Hole Resistor, Rox Series, 180 Ohm, 2 W, 5%, 350 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 180ohm, 750V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
RESISTOR, WIREWOUND, RES 180 OHMS, PWR-RTG 5 W, TOL 5%,AXIAL, CERAMIC CORE
Res Wirewound 180 Ohm 5% 5W -80ppm/°C to -10ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Avnet Japan
AC Series Ø7.5 x 18 mm 5W 180 Ohm ±5% -10/-80 ppm/K Cemented Wirewound Resistor
Axial Axial AC 0.295Diax0.709L 7.50mmx18.00mm 5W 180Ohms -10/ -80ppm/C