Vishay AC05000001101JAC00
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 1100ohm, 74.162V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
数据表和文档
Newark
Datasheet12 页5 年前
IHS
Mouser
库存历史记录
3 个月趋势:
-5.82%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 1000ohm, 63.2456V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 1000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100,180ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / CGSES6W1K0J
Fixed Resistor, Wire Wound, 6W, 1000ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity1-2176083-3
1 kOhms 5% 5W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Pulse Withst
TE ConnectivityEP5W1K0J
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 1000ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite55J1K0E
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 1000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Axial Axial AC 0.295Diax0.709L 7.50mmx18.00mm 5W 1.1kOhms 100/ +180ppm/C
Wirewound Axial Resistors 5watts 1.1Kohms 5%
1.1K¦¸ ¡À5% 5W 100ppm/¡æ~180ppm/¡æ 18mm
RESISTOR WIREWOUND, 1.1KOHM, 5W, 5%; Resistance:1.1kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:5W; Voltage Rating:74V; Temperature Coefficient:+ 140, -80ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Termination Type:Axial Leaded ;RoHS Compliant: Yes