Vishay AC05000001008JAC00
VISHAY AC05000001008JAC00 Through Hole Resistor, 1 ohm, Axial Leaded, 5 W, 5%, AC Series
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet12 页5 年前
Datasheet9 页18 年前
element14 APAC
HQonline
Farnell
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
-31.22%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-01-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
TE Connectivity1-1623714-1
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 1ohm, 5% +/-Tol, -80, 40ppm/Cel, Through Hole Mount
VISHAY AC03000001008JAC00 Through Hole Resistor, 1 ohm, Axial Leaded, 3 W,5%, AC Series
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 1ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 1ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity2-1625892-6
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 1ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 1ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 1ohm, 2.2361V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Wirewound Resistors 1Ω 5W -80ppm/℃~-10ppm/℃ ±5% Plugin,D7.5xL18mm Through Hole Resistors ROHS
RESISTOR, WIREWOUND, RES 1 OHMS, PWR-RTG 5 W, TOL 5%,AXIAL, CERAMIC CORE
Res Wirewound 1 Ohm 5% 5W -80ppm/°C to -10ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Avnet Japan
AC Series Ø7.5 x 18 mm 5 W 1 Ohm ±5 % -10/-80 ppm/K Cemented Wirewound Resistor
Res Wirewound 1 Ohm 5% 5W -80ppm/C to -10ppm/C Cement AXL Tape and Box