Vishay AC03000001008JAC00
VISHAY AC03000001008JAC00 Through Hole Resistor, 1 ohm, Axial Leaded, 3 W, 5%, AC Series
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet12 页5 年前
Datasheet9 页18 年前
Newark
HQonline
Farnell
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
+59.75%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
8,971
Authorized Distributors
6
Resistance
1 Ω
1 Ω
Mount
Through Hole
Case/Package
Conformal
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
3 W
3 W
Composition
Metal Film, Wirewound
Temperature Coefficient
80 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 1ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 1ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity2-1625892-6
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 1ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Axial FIXED RESISTOR - FUSIBLE NFR25H 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 0.5W 1/2W 1Ohm ±200ppm/C
TE Connectivity / AMP1-1879352-3
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 1ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity2-1625890-7
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 1ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 1ohm, 5% +/-Tol, 80ppm/Cel, Through Hole Mount
Wirewound Resistors 1Ω 3W -80ppm/℃~-10ppm/℃ ±5% Plugin,D4.8xL13mm Through Hole Resistors ROHS
RESISTOR, WIREWOUND, RES 1 OHMS, PWR-RTG 3 W, TOL 5%,AXIAL, CERAMIC CORE
Res Wirewound 1 Ohm 5% 3W -80ppm/°C to -10ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Avnet Japan
AC Series Ø4.8 x 13 mm 3 W 1 Ohm ±5 % -10/-80 ppm/K Cemented Wirewound Resistor
RES 1 OHM 3W 5% AXIAL / 1 Ohms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety Wirewound
RES, 1R, 5%, 3W, AXIAL, WIREWOUND; Resistance:1ohm; Product Range:AC Series; Power Rating:3W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:Axial