Vishay AC04000001000JAC00
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 100ohm, 20V, 5% +/-Tol, -10, -80ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet12 页5 年前
Future Electronics
TME
X-ON
HQonline
库存历史记录
3 个月趋势:
+57.84%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
5,816
Authorized Distributors
6
Resistance
100 Ω
100 Ω
Mount
Through Hole
Case/Package
Axial
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
4 W
4 W
Composition
Wirewound
Temperature Coefficient
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Stackpole ElectronicsCB5JB100R
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 100ohm, 350V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupSQP500JB-100R
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 100ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySQPW5100RJ
VISHAY AC05000001000JAC00 Through Hole Resistor, 100 ohm, Axial Leaded, 5 W,5%, AC Series
OhmiteTUW5J100E
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 100ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Res Wirewound 100 Ohm 5% 3W -80ppm/C to -10ppm/C Cement AXL Ammo
描述
Axial FIXED RESISTOR AC 0.217Diax0.650L 5.50mmx16.50mm 4W 100Ohm -10/ -80ppm/C
Res Wirewound 100 Ohm 5% 4W -80ppm/°C to -10ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Avnet Japan
Res, 100R, 4W, Axial, Wirewound Rohs Compliant: Yes |Vishay AC04000001000JAC00