Vishay AC03000001509JAC00
VISHAY AC03000001509JAC00 Through Hole Resistor, 15 ohm, Axial Leaded, 3 W, 5%, AC Series
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet12 页5 年前
Datasheet9 页12 年前
IHS
element14 APAC
Farnell
HQonline
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.99%
备用零件
Price @ 1000
Stock
7,251
Authorized Distributors
6
Resistance
15 Ω
15 Ω
Mount
Case/Package
Axial
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
3 W
3 W
Composition
Wirewound
Temperature Coefficient
80 ppm/°C
供应链
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-01-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
TE Connectivity2176082-2
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 15ohm, 500V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteTUW3J15RE
Wirewound Res.-Through Hole 3watt 15ohm 5% Axial RoHS Compliant: Yes
TE Connectivity2176083-2
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 15ohm, 500V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
Through Hole Wirewound Resistor, AC Series, 15 ohm, 1 W, - 5%, 4 V, Axial Leaded
Yageo GroupSQP500JB-15R
SQP FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 300ppm/C 15Ohm 5W
描述
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 15ohm, 5% +/-Tol, 80ppm/Cel, Through Hole Mount
Wirewound Resistors 15Ω 3W -80ppm/℃~-10ppm/℃ ±5% Plugin,D4.8xL13mm Through Hole Resistors ROHS
Res Wirewound 15 Ohm 5% 3W -80ppm/°C to -10ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Avnet Japan
RES 15 OHM 3W 5% AXIAL / Cemented Wirewound Resistors