Vishay AC03000001101JAC00
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 1100ohm, 57.4456V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
数据表和文档
Datasheet9 页18 年前
Mouser
库存历史记录
3 个月趋势:
+4.40%
供应链
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-01-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 1100ohm, 33.1662V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 1000ohm, 63.2456V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 1100ohm, 750V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP8-1879354-6
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 1100ohm, 750V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSF2JA1K10
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 1100ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF3JT1K00
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 1000ohm, 500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
描述
Res Wirewound 1.1K Ohm 5% 3W 100ppm/C to 180ppm/C Cement AXL Ammo
Axial Axial AC 0.189Diax0.512L 4.80mmx13.00mm 3W 1.1kOhms 100/ +180ppm/C
RESISTOR WIREWOUND, 1.1KOHM, 3W, 5%; Resistance:1.1kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:3W; Voltage Rating:57V; Temperature Coefficient:+ 140, -80ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Termination Type:Axial Leaded ;RoHS Compliant: Yes