Vishay AC01000003008JA100
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 3ohm, 1.7321V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
数据表和文档
Newark
Datasheet12 页5 年前
Datasheet9 页13 年前
Datasheet9 页13 年前
Datasheet11 页14 年前
Datasheet11 页14 年前
3 个月趋势:
-88.53%
供应链
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-01-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
TE Connectivity / AMP2-1879350-8
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 3ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCFM14JT3R00
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 3ohm, 250V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCFM12JT3R00
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.5W, 3ohm, 350V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSF2JT3R00
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 3ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP2-1879352-4
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 3ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 3ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Axial Axial AC 0.169Diax0.433L 4.30mmx11.00mm 1W 3Ohms -10/ -80ppm/C
Wirewound Axial Resistors 1watt 3ohms 5%
3¦¸ ¡À5% 1W -80ppm/¡æ~-10ppm/¡æ 11mm
RESISTOR, WIREWOUND, 3OHM, 1W, 5%; Resistance:3ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:1W; Voltage Rating:2V; Series:AC; Temperature Coefficient:± 600ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Case Style:Axial Leaded ;RoHS Compliant: Yes