Vishay 593D686X0020D2TE3
Surface Mount Tantalum Capacitor, 68 uF, 20 V, ± 20%, -55 °C, 125 °C, 2917 [7343-31 Metric]
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页3 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
48,258
Authorized Distributors
4
Capacitance
68 µF
68 µF
68 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
2917
Voltage Rating (DC)
20 V
20 V
20 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
175 mΩ
700 mΩ
700 mΩ
Leakage Current
13.6 µA
13.6 µA
Dissipation Factor
6 %
6 %
6 %