Vishay 593D475X9050D2TE3
Cap Tant Solid 4.7uF 50V D CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-31 0.6 Ohm 125°C T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页3 年前
Newark
element14 APAC
Farnell
3 个月趋势:
-3.56%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
Capacitance
4.7 µF
4.7 µF
4.7 µF
Case/Package
2917
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
600 mΩ
1.2 Ω
1.2 Ω
Leakage Current
2.4 µA
2.4 µA
Dissipation Factor
6 %
6 %
6 %
供应链
Country of OriginIsrael, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2004-12-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, 4.7uF, Surface Mount, 2917
Yageo GroupT491D475K050AH
Cap Tant Solid 4.7uF 50V D CASE 10%( 7.3 X 4.3 X 2.8mm) Inward L SMD 7343-31 1.2 Ohm 125C T/R
KYOCERA AVXTAJD475M050RNJ
Cap Tant Solid 4.7uF 50V D CASE 20%( 7.3 X 4.3 X 2.9mm) Inward L SMD 7343-31 1.4 Ohm 125C T/R
Yageo GroupT491D475M035AT
Solid Tantalum Capacitor 4.7µF 35V 20% SMD Tape and Reel
Cap Tant Solid 4.7uF 35V D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-31 1.3 Ohm 125°C T/R
Yageo GroupT491D475K050AT
描述
Avnet Japan
593D Series 4.7 uF ±10 % 50 V Surface Mount Molded Solid Tantalum Capacitor
SOLID TANTALUM SURFACE MOUNT CHIP CAPACITOR Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, 4.7uF, Surface Mount, 2917
CAPACITOR TANT, 4.7UF 50V 0.6 OHM 10%, 7; CAPACITOR TANT, 4.7UF 50V 0.6 OHM 10%, 7343-31; Product Range:VISHAY SPRAGUE - 593 Series; Capacitance:4.7µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:50V; Tantalum Capacitor Case:2917 ^7343 Metric]; Manufacturer Size Code:D
CAPACITOR TANT, 4.7UF 50V 0.6OHM 7343-31; CAPACITOR TANT, 4.7UF 50V 0.6OHM 7343-31; Capacitance:4.7µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:50V; ESR:0.6ohm; Capacitor Case Style:2917; Operating Temperature Range:-55°C to +85°C; Capacitor Dielectric Type:Tantalum