Vishay 517D475M250CC6AE3
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 517D 250V 4.7muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页3 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
2,711
Authorized Distributors
1
Capacitance
4.7 µF
4.7 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
250 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
50 mA
766.8 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
13.9954 mm
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicECA-2EHG4R7
Cap Aluminum 4.7uF 250V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 50mA 2000h 105°C Bulk
PanasonicECA-2EHG4R7B
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 250V 4.7muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
NichiconUVK2E4R7MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVK 250V 4.7muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Cornell DubilierSEK4R7M250ST
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SEK 250V 4.7muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
NichiconUPS2E4R7MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 250V 4.7muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Cornell DubilierSEK4R7M200ST
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SEK 200V 4.7muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
描述
Capacitor,4.7Uf,250Vdc,20-% Tol,20+% Tol Rohs Compliant: Yes |Vishay 517D475M250CC6AE3
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4.7uF, Through Hole Mount
CAP 4.7UF 250V 10X12.5 105C RDL
CAP ALUM 4.7UF 20% 250V RADIAL