Vishay 293D227X06R3D2TE3
Cap Tant Solid 220uF 6.3V D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) Inward L SMD 7343-31 0.6 Ohm 125C T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet24 页2 年前
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
+7.19%
Stock
51,261
Authorized Distributors
6
Capacitance
220 µF
220 µF
220 µF
Case/Package
2917
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
600 mΩ
100 mΩ
100 mΩ
Leakage Current
13.2 µA
13.9 µA
13.9 µA
Dissipation Factor
14 %
8 %
8 %
供应链
Country of OriginIsrael, Japan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2004-11-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Yageo GroupT491D227M006AT
Cap Tant Solid 220uF 6.3V D CASE 20%( 7.3 X 4.3 X 2.8mm) Inward L SMD 7343-31 0.7 Ohm 125C T/R
Cap Tant Solid 220uF 6.3V D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) Inward L SMD 7343-31 0.1 Ohm 125C T/R
KYOCERA AVXTAJD227M006RNJ
Cap Tant Solid 220uF 6.3V D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.9mm) SMD 7343-31 0.4 Ohm 125°C T/R
KYOCERA AVXTPSD227M006R0050
Cap Tant Solid 220uF 6.3V D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.9mm) SMD 7343-31 0.05 Ohm 125°C T/R
Panasonic6TPE220MI
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, 2917
Panasonic6TPE220M
描述
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Surface Mount, 2917
293D Series 220 uF ±20 % 6.3 V Surface Mount Standard Molded Tantalum Capacitor
CAP TANTALUM 220UF 6.3V 20% SMD-CAPACITO
Capacitor, 220UF, 6.3V, TANT, CASE D; Capacitance:220µF; Voltage(DC):6.3V; Capacitor Case / Package:2917 7343 Metric]; Capacitance Tolerance:± 20%; ESR:0.6ohm; Manufacturer Size Code:D; Failure Rate:-; Rip 09K6273
CAP, 220UF, 6.3V, TANT, CASE D; Capacitance: 220µF; Voltage Rating: 6.3V; Tantalum Capacitor Case: 2917 ^7343 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 20%; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperature Max: 125°C; ESR: 0.6ohm