Vishay 293D156X9010C2TE3
Capacitor Tant Solid 15uF 10VDC 10% 6 X 3.2 X 2.5mm SMD 6032-28 T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet24 页2 年前
TME
Farnell
Newark
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+26.90%
Stock
5,911
Capacitance
15 µF
15 µF
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
Tolerance
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.8 Ω
500 mΩ
Leakage Current
1.5 µA
1.5 µA
Dissipation Factor
6 %
6 %
相关零件
Yageo GroupT491C156K010AT
Solid Tantalum Capacitor 15µF 10V 10% SMD Tape and Reel
KYOCERA AVXTAJC156K010RNJ
Cap Tant Solid 15uF 10V C CASE 10%( 6 X 3.2 X 2.6mm) Inward L SMD 6032-28 2 Ohm 125C T/R
Yageo GroupT491C156K016AT
Capacitor Tantalum Solid 15uF 16 Volt C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.5mm) Surface Mount 6032-28 1.6 Ohm 125C
KYOCERA AVXTAJC156K020RNJ
Cap Tant Solid 15uF 20V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.6mm) Inward L SMD 6032-28 1.7 Ohm 125C T/R
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 15uF, Surface Mount, 2312
Yageo GroupT491C156M016AT
Cap Tant Solid 15uF 16V C CASE 20% (6 X 3.2 X 2.5mm) Inward L SMD 6032-28 1.6 Ohm 125C T/R
描述
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, 15uF, Surface Mount, 2312
CAPACITOR;TANTALUM;CAP 15 UF;TOL 10%;VOL-RTG 10 VDC;SMT;6032-28;ESR 1.8 OHMS
293D Series 15 uF ±10% 10 V Surface Mount Standard Molded Tantalum Capacitor
SMD-Tantalum Cap. 15uF 10V C Taped