Vishay 293D105X0025B2TE3
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1uF, Surface Mount, 1411
数据表和文档
IHS
Datasheet24 页2 年前
Newark
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.18%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
48,694
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 µF
1 µF
Case/Package
1411
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
5 Ω
5 Ω
Dissipation Factor
4 %
4 %
供应链
Country of OriginIsrael, Japan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2004-11-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Yageo GroupT491B105K035AT
Cap Tant Solid 1uF 35V B CASE 10%( 3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 5 Ohm 125C T/R
Yageo GroupT491B105M035AT
1UF SOLID MNO2 TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 35 V DC +/-20%, T491 SERIES
Yageo GroupT491B105M025AT
Cap Tant Solid 1uF 25V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 5 Ohm 125C T/R
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, 1uF, Surface Mount, 1411
Cap Tant Solid 1uF 35V B CASE 10% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 4.4 Ohm 150°C T/R
Cap Tant Solid 1uF 50V B CASE 10% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 6.7 Ohm 125C T/R
描述
Cap 1uF 25VDC 20% 3.5 X 2.8 X 1.9mm SMD 3528-21 T/R
1µF Molded Tantalum Capacitors 25V 1411 (3528 Metric) 5Ohm
1¦ÌF ¡À20% 25V 5¦¸ 1411 3.5mm*2.8mm*2.11mm
Capacitor Tant, 1Uf, 25V, 5 Ohm, 0.2, 3528-21; Capacitance:1Μf; Voltage(Dc):25V; Capacitor Case/Package:1411 [3528 Metric]; Capacitance Tolerance:± 20%; Esr:5Ohm; Manufacturer Size Code:B; Product Length:3.5Mm; Product Width:2.8Mm Rohs Compliant: Yes |Vishay 293D105X0025B2TE3.