Vishay 293D105X0025A2T
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1uF, Surface Mount, 1206
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页16 年前
Datasheet8 页19 年前
Newark
Sierra IC
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2010-02-08
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2008-01-31
LTD Date2008-03-31
相关零件
Yageo GroupT491C105M050AT
Solid Tantalum Capacitor 1µF 50V 20% SMD Tape and Reel
KYOCERA AVXTAJC105M050RNJ
Cap Tant Solid 1uF 50V C CASE 20%( 6 X 3.2 X 2.6mm) Inward L SMD 6032-28 5.5 Ohm 125C T/R
KYOCERA AVXTAJB105M035SNJ
Cap Tant Solid 1uF 35V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 6.5 Ohm 125°C T/R
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 20V, 10% +Tol, 10% -Tol, 1uF, Surface Mount, 1206
Yageo GroupT491B105M050AT
Cap Tant Solid 1uF 50V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 6 Ohm 125C T/R
Cap Tant Solid 1uF 50V C CASE 20% (6 X 3.2 X 2.5mm) Inward L SMD 6032-28 4.8 Ohm 125C T/R
描述
Cap Tant Solid 1uF 25V A CASE 20% (3.2 X 1.6 X 1.6mm) SMD 3216-18 T/R
Tantalum Capacitors - Solid SMD 1uF 25volts 20% A case Molded
1206 tantalum capacitor 20% 1muF 25V
Tantalum Capacitor; Tantalum Cap Type:Solid; Capacitance:1uF; Capacitance Tolerance:+/- 20 %; Working Voltage, DC:25V; Package/Case:3216-18; Capacitor Terminals:Surface Mount (SMD, SMT); ESR:7.6ohm; Dissipation Factor:4% RoHS Compliant: No