Vishay 173D475X9050XE3
173D Series 4.7 uF ±10 % 50 V Axial Solid Electrolyte Tantalum Capacitor
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
4,490
Capacitance
4.7 µF
4.7 µF
4.7 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.5 Ω
2.5 Ω
Leakage Current
1.9 µA
3 µA
3 µA
Dissipation Factor
4 %
4 %
4 %
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2001-01-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Yageo GroupT110B475K035AT
4.7UF SOLID MNO2 TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 35 V DC +/-10%, T110 SERIES
Yageo GroupT110B475K035AS
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 35V, 10% +Tol, 10% -Tol, 4.7uF, Through Hole Mount
Yageo GroupM39003/01-2608
Axial Military MIL-PRF-39003/1CSR13 50V 4.7muF ±10% 0.185Diax0.610L 4.70mmx15.49mm
Cornell DubilierTAC475K035P05-F
Cap Tant Solid 4.7uF 35V 10% (4.57 X 8.76mm) Axial 125C T/R
Cap Tant Solid 4.7uF 25V 20% (4.57 X 8.76mm) Axial 125°C Ammo Pack
Cornell DubilierTAC475K015P02
Cap Tant Solid 4.7uF 15V 10% (2.79 X 7.37mm) Axial 125°C T/R
描述
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, 4.7uF, Through Hole Mount
Tantalum Capacitor, 4.7 uF, 50 V, ± 10%, -55 °C, 125 °C, Axial Leaded